Co to są hasztagi na Instagramie? – Insta Słowniczek

with Brak komentarzy

Hasztagi – słowo, które chyba tworzy najwięcej emocji (niekoniecznie pozytywnych) wśród użytkowników Instagrama.

Czym są hasztagi na Instagramie?

Są to pojedyncze słowa i zbitki kilku słów, które wpisuje się bez spacji po znaczniku #. np. #hasztagi  #jaumiemświetniewhasztagi. Hasztagi mają misję i to bardzo poważną misję! Katalogują one nasze treści, dzięki czemu inni użytkownicy mogą te treści znaleźć. To takie słowa klucze. Wyszukiwarka Instagrama nie znajduje treści po słowach zawartych w tekście (opisie zdjęcia), ale właśnie po hasztagach. Pod jednym wpisem możesz umieścić 30 hasztagów. W ostatnim czasie da się ich wpisać więcej, jednak nie jestem w tej chwili w stanie powiedzieć w jaki sposób to działa na zasięgi. Jedno jest pewne – postów z hasztagami powyżej 30stu nie można promować.

Czy hasztagów na Instagramie trzeba używać?

Nie, nie trzeba. Spokojnie da się rozwijać konto bez nich. Ale jest to trochę jak niewykorzystana szansa. Jeśli postanowisz nie stosować hasztagów pod swoimi wpisami na Instagramie, tym samym postanowisz uciąć sobie jedną drogę docierania do Ciebie nowych potencjalnych klientów. Hasztagi pomagają w organicznym (bezpłatnym) docieraniu do nowych osób zainteresowanych danym tematem. Warto się nad nimi pochylić.

Do czego powinny się odnosić hasztagi?

Hasztagi powinny się odnosić do treści zdjęć/grafik i/lub do treści postów. Mogą określać temat, nastrój, styl, emocje, czynności, itd. Nie jest powiedziane, że hasztagi mają być konkretnym opisem tego co znajduje się na przykład na zdjęciu.
***

Hasztagi pozornie prosty temat, ale ten, kto zaczął z nimi pracować wie, że to wcale nie jest takie oczywiste. No bo jak trafić odpowiednimi hasztagami do odbiorcy? Jak zacząć być widzialnym dla innych użytkowników przy pomocy hasztagów? Jak zwiększać zasięgi przy pomocy hasztagów? i pytań jest wiele. Dlatego opracowałam eBooka Sztuka Hasztagowania, który już teraz możesz znaleźć w sklepie Jest Miło.

A Tobie życzę miłego dnia!
Gosia

#miłoprzykawie