Końcówka .pl .com w nazwie na Instagramie

with Brak komentarzy

Czy można używać rozszerzenia domeny w nazwie na Instagramie?

Tworząc konto na Instagramie wiele osób w sposób wręcz naturalny stara się skojarzyć ją z adresem swojej strony internetowej. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że takie działanie jest zabronione przez regulamin Instagrama.

“Nie można wykorzystywać w swojej nazwie użytkownika nazwy domeny ani adresu URL bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.”

Źródło: Regulamin | Centrum pomocy Instagramu (facebook.com)

Oczywiście na Instagramie znajdziesz wszystko. Wielu użytkowników jest nieświadomych tego zapisu w regulaminie (który przecież każdy powinien znać). Nawet duże firmy z rozwiniętymi kontami mają nazwę z takim błędem. Wpisanie w nazwę końcówki .pl nie oznacza, że zaraz dostaniesz bana, może się zdarzyć, że nikt nawet nie zarejestruje tego faktu. Jednak pamiętaj, że wystarczy jedno zgłoszenie od osoby, której cos nie podpasuje i koniec.

Zamiast końcówki .com .pl .eu można użyć separatora _pl jak np. @makelifeeasier_pl lub bezpośrednio wpisać kocówkę bez znaków specjalnych, jak to zrobiła @nazwapl – takie nazwy są zgodne z regulaminem.

Czemu Instagram gra w taki sposób? Ciężko powiedzieć. W końcu jest w profilu miejsce na aktywny link, który bez potrzeby kopiowania – to oznacza, że w sposób dużo przyjaźniejszy – przenosi użytkownika na stronę www. Pewne rzeczy nie muszą być dla nas logiczne, a jednak są to zasady ustalane odgórnie i my –  jako użytkownicy musimy się z nimi liczyć.

 

#miłoprzykawie