Co to jest karta Eksploruj na Instagramie?

with Brak komentarzy

Spotkałaś się z nazwą karta karta eksploruj (strona eksploruj) na Instagramie? Co to właściwie jest i jaką spełnia funkcję?

Co to jest karta eksploruj na Instagramie?

Kiedy użytkownik Instagrama chce wyszukać interesujące go treści na Instagramie, w dolnym menu wciska lupkę i przechodzi do wyszukiwarki. W wyszukiwarce może wpisać hasło, jakie chce znaleźć, ale oprócz okienka do wyszukiwania pojawia się tablica zdjęć i rolek (reels) To właśnie jest karta eksploruj, która dosłownie służy do tego, żeby eksplorować treści, jakie Instagramowe algorytmy uznały za najciekawsze dla użytkownika.

 

 

WYSZUKIWARKA INSTAGRAMA

 

KARTA EKSPLORUJ NA INSTAGRAMIE

Jak Instagram dopasowuje treści dla konkretnego użytkownika?

Algorytmy Instagrama codziennie zbierają informacje o swoich użytkownikach. Dokładnie analizują: 

  • Obserwowane przez użytkownika  konta na Instagramie.
  • Polubione / zapisane posty (zdjęcia i filmy) na Instagramie (w dużej mierze na podstawie hasztagów, którymi opisywane są posty)
  • Preferencje osób powiązanych z użytkownikiem na Instagramie.

Instagram więc dokłada wszelkich starań (z różnym efektem 🙂 ), aby treści w karcie eksploruj były jak najbardziej dopasowane do konkretnego użytkownika.

 

 

Jak znaleźć się na karcie eksploruj na IG?

Jak już wiesz, karta eksploruj wygląda zupełnie inaczej u KAŻDEGO z użytkowników. Nie ma takiej opcji, aby się wypozycjonować w eksploruj u wszystkich. Możesz jednak dołożyć wszelkich starań, by być widocznym u swoich potencjalnych klientów:

1. Określ tematykę swojego konta i podążaj za nią konsekwentnie.

2. Twórz treści, które są interesujące dla Twojej społeczności i chętnie na nie reagują.

3. Stwórz bazę hasztagów na podstawie tego, co jest związane z tematyką Twojego konta i jednocześnie z tym, jakie hasztagi są obserwowane przez Twoją społeczność.

4. Otaczaj się ludźmi - obserwuj i przyciągaj, którzy są jak najbardziej związani z tematem Twojego konta oraz są zainteresowani tym tematem.

 

Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, jak określić tematykę profilu, by ta przyciągała Twoich klientów, zapraszam Cię na intensywny i bardzo konkretny Warsztat "za rączkę". Sprawdź, kiedy odbędzie się kolejna edycja warsztatu i zapisz się na listę oczekujących, by otrzymać informację o przedsprzedaży warsztatu.