Co to są Konta Repostujące na Instagramie? – Insta Słowniczek

with Brak komentarzy

Konta repostujące na Instagramie mogą stać się drogą do sprowadzania ruchu na Twoje konto.

Jeśli do tej pory nie korzystałaś z możliwości promocji swojego konta na Instagramie przy pomocy kont repostujących, to czas to zmienić! Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest aby sprowadzać ruch na swoje konto – tylko w ten sposób dajemy możliwość potencjalnym klientom, aby nas dostrzegli, pokochali i zostali z nami na dłużej, a w efekcie oczywiście stali się naszymi klientami. I właśnie wykorzystanie kont repostującujących to jedna z możliwości (z wielu) docierania do innych użytkowników. Droga ta nie dość, że nie zabiera wiele czasu, to jeszcze może dawać spektakularne efekty!

CO TO ZNACZY REPOST NA INSTAGRAMIE?

REPOST to nic innego, jak udostępnienie postu/zdjęcia innego użytkownika na swojej tablicy na Instagramie. Nie jest to może takie oczywiste, gdyż w odróżnieniu od Facebooka, Instagram nie ma wbudowanej funkcji udostępniania postach na tablicach. Z poziomu Instagrama posty innych użytkowników możemy jedynie udostępniać w swoich relacjach, czy też wysłać innemu użytkownikowi w wiadomości prywatnej. Możemy udostępnić również bezpośrednio na Pinterest, albo FB wklejając np. link. Nie ma jednak możliwości udostępnienia czyjegoś postu bezpośrednio na naszej tablicy, bez wcześniejszego zapisania zdjęcia na dysku, wykorzystując funkcje Instagrama.

CZYM WIĘC SĄ TE KONTA REPOSTUJĄCE?

Społeczność Instagrama poradziła sobie z brakiem możliwości udostępniania cudzych zdjęć na tablicach w kreatywny sposób. Na Instagramie powstały i cały czas powstają nowe konta, które swoje treści budują w oparciu o zdjęcia innych użytkowników. Są to profile tematyczne, które skupiają się na jakimś bardzo wąskim temacie. Konta repostujące możemy w jakiś sposób porównać do grup na FB. Zbierają one wokół siebie społeczność zainteresowaną konkretnym tematem najczęściej pod kątem wizualnym. Konta te inspirują i to właśnie inspiracja jest najczęstszym powodem bycia członkiem społeczności. Celem kont repostujących jest również promocja profili innych użytkowników, ich szeroko pojętej twórczości.

Jeśli jesteś Twórcą Rękodzieła, to koniecznie dołącz do Miłej Galerii Rękodzieła na Instagramie. @rekodzielo_galeria to konto repostujące o tematyce handmade!

Przygotowałam również listę kont repostujących, którą cały czas uzupełniam o nowe. Możesz swobodnie z niej skorzystać i wybrać z niej najodpowiedniejsze konta dla siebie.

Gosia

#miłoprzykawie