Nazwa i Nazwa Użytkownika na Instagramie – Insta Słowniczek

with Brak komentarzy

Nazwa i Nazwa Użytkownika na Instagramie  – czym się różnią? Jakie mają możliwości?

Zanim w przypływie entuzjazmu wybierzesz swoją nazwę na Instagramie, warto się zapoznać z tym artykułem. Nazwa, a właściwie nazwy powinny być bardzo dobrze przemyślane. Nie jeden i nie dwa razy pewnie przyszło Ci przeczytać o grupie docelowej, czy to w sieci, czy to na naszej Miłej grupie Wsparcia na FB, więc pewnie Cię nie zaskoczę, jeśli wspomnę, że nazwy powinny być dobrane zgodnie z ową grupą, co? Nazwy mają ogromne znaczenie dla rozwoju Twojego konta, a są również momenty, kiedy  Instagram traktuje je wyjątkowo priorytetowo. Ale po kolei…

 

Nazwa i Nazwa użytkownika na Instagramie – o co tu chodzi?

W poprzednim poście opowiadałam o tym, co oznacza Bio na Instagramie i gdzie się ono znajduje. Jestem pewna, że Twoją uwagę zwróciło, że są dwie nazwy. To jest bardzo ciekawe, bo obie są niezwykle ważne i obie się wyświetlają w różnych sytuacjach. Mają one też duże znaczenie strategiczne dla rozwoju konta.

Nazwa użytkownika – jest to ta nazwa, którą wpisujesz po @ i pojawia się ona na samej górze profilu, jako podpis przy zdjęciach, Twoja nazwa użytkownika jest również widoczna, kiedy coś komentujesz. To ona się wyświetla, kiedy ktoś o Tobie wspomina na Instastories, w poście i w komentarzu. Pojawia się także w adresie www do Twojego profilu na Instagramie, bo link wygląda w taki sposób:  www . instagram . com / n a z w a  u ż y t k o w n i k a  

Nazwa – to ten element w Bio, który pojawia się zaraz pod Twoim zdjęciem profilowym. Nazwa może mieć maksymalnie 30 znaków. Instagram pozwala na zmianę nazwy maksymalnie dwa razy w ciągu 14 dni. Sam Instagram sugeruje, aby nazwa to był nick lub imię i nazwisko, ale… to wcale nie jest takie oczywiste!

 

Jakie znaczenie strategiczne ma Nazwa Użytkownika i Nazwa na Instagramie?

Już wyżej napisałam, że nazwa użytkownika jest także składową linku do Twojego profilu. Kiedy chcesz, aby ktoś się znalazł na Instagramie, podajesz również podajesz tę nazwę. Dlatego przede wszystkim Nazwa Użytkownika na Instagramie powinna być łatwa, zapamiętywalna i łatwa do przeczytania dla innych. Wszystkie nazwy typu @anulka1675321 są nieprzemyślane – bo kto zapamięta ten ciąg cyfr? No kto? Mało tego – takie nazwy zazwyczaj przyjmują boty i raczej nie kojarzą się najlepiej. Tak czy inaczej, ta nazwa ma bardzo duże znaczenie wizerunkowe.

a oprócz kwestii wizerunkowej….

Na nazwę użytkownika i na nazwę jest czuła wyszukiwarka Instagrama. Spróbuj wpisać jakieś hasło w wyszukiwarce. Przechodzisz do lupki i wpisujesz hasło „wnętrza”.  Nawet jeśli Twoim celem jest wyszukanie ### związanych z tym haseł, to zobacz, co Ci się wyświetla jako pierwsze. I to nie są hasztagi. To są konta, które użyły tego słowa w swojej nazwie, lub w obu.

A teraz się zastanów co robi taki przeciętny użytkownik Instagrama, jeśli widzi, że po wpisaniu interesującego go hasła w wyszukiwarce, pojawiają się jemu konta, które same w sobie są już zbiorem inspiracji, których szuka?

Być może doprecyzuje swoje zapytanie dopisując np. inspiracje, albo konkretny styl. Oczywiście istnieje możliwość, że będzie chciał zobaczyć wszystkie zdjęcia oznaczone danym hasztagiem, ale jest duże prawdopodobieństwo, że wejdzie w któryś z tych proponowanych profili, prawda? Tak więc Instagram w pierwszej kolejności sugeruje konta, które wyszukiwane hasło mają w jednej/obu z nazw.

A dlaczego? Bo Instagram doskonale zna swoich użytkowników i jego nadrzędnym zadaniem jest sprawienie, aby to miejsce było jak najbardziej przyjazne. Ludzie lubią szybkie rozwiązania, lubią mieć wszystko podane na tacy. Ty też możesz się podać im na tacy!

 

Dziękuję, że tu jesteś, będzie mi bardzo miło, jeśli udostępnisz ten post na swoich kanałach Social Media, wspólnie sprawmy, by Instagram stał się przyjaznym miejscem dla Twoich znajomych.

Gosia

#miłoprzykawie