Opis w Bio – Insta Słowniczek

with Brak komentarzy

Jak napisać Bio na Instagramie?

Opis w Bio na Instagramie sprawia nie małe problemy. Wszyscy wiedzą, że jest to ważna część instagramowego profilu, ale jak to miejsce wykorzystać, aby działało na Twoją korzyść?

W cyklu postów o Bio na Instagramie (kliknij, aby przejść do artykułu) opisuję wszystkie elementy tego miejsca. Jest ono w końcu Twoją wizytówką i warto poświęcić czas na dopicowanie go tak, aby działało na Twoją korzyść. Pisałam już o tym czym jest samo Bio (kliknij, aby przejść do artykułu) na Instagramie, a także opisałam czym są Nazwa Użytkownika i Nazwa (kliknij, aby przejść do artykułu) i dlaczego jest to tak ważne, aby świadomie je wybrać.

Co to jest opis Bio na Instagramie?

Screenshot z konta na Instagramie jest Miło. Pokazuje, że opis w bio mieści się pod nazwą.

W Bio masz również możliwość napisania krótkiego opisu dotyczącego Twoich działań na Instagramie. Opis w Bio znajduje się zaraz pod Nazwą. Masz do dyspozycji jedynie 150 znaków i w nich musisz się zmieścić, aby przekazać odwiedzającym Twój profil gdzie się znaleźli i jednocześnie zachęcić ich do zjechania nieco niżej, by zobaczyli siatkę zdjęć.

 

O czym pisać w Bio?

Bardzo częstym mechanizmem jest skupienie się na sobie. Co kocham, czym się interesuję, czy i ile mam dzieci i męża, ile mam lat… Świetnie, ale pytanie brzmi, czy to jest coś, co faktycznie zainteresuje Twoich potencjalnych klientów, skusi ich do dalszej podróży po Twoim koncie? Czy to ich zmotywuje, aby kliknęli w link? Nie powiem, że nie. Wszystko zależy od tego kim są Twoi odbiorcy, a jeśli świadomie kreujesz swoją markę, to pamiętaj, wszystkie ruchy zawsze muszą być skierowane KU GRUPIE DOCELOWEJ.

Nie dam Ci gotowego rozwiązania na Twoje Bio. Gotowce są do chrzanu, wiesz? Jeśli znasz swoją grupę docelową, to pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że żaden gotowiec nie zda egzaminu, bo Twój opis musi być taki, aby reagowały na niego dokładnie te osoby, do których komunikujesz.

Dobrą praktyką jest napisanie w Bio hasła marki, które mówi językiem korzyści (oczywiście korzyści, których poszukuje grupa docelowa). Nie musisz obiecywać gruszek na wierzbie. Wystarczy, że ujmiesz w słowach to, czym się zajmujesz, to co w swoich produktach/usługach dajesz innym. Możesz również opisać wartości, które taki odwiedzający otrzyma wprost z Twojego profilu. Nie próbuj sprzedawać w swoim instagramowym Bio. Potraktuj je jako zaproszenie do Twojego świata, które tak naprawdę jest światem stworzonym dla Twoich klientów.

 

Hasztagi i profile w Bio na Instagramie

W Bio od niedawna masz możliwość wpisania hasztagów, które są aktywne (czyli po kliknięciu przenoszą użytkownika w przestrzeń wszystkich wpisów na Instagramie, które zostały oznaczone tym hasztagiem). Na powyższej grafice z przykładem możesz zauważyć, że użyłam hasztagu #miłoprzykawie, który jest moim unikatowym hasztagiem oraz hasztagiem, który jest używany przez Miłą Społeczność. Możesz też oznaczyć jakieś inne konto, to oznaczenie również jest aktywne, a po kliknięciu użytkownik znajdzie się w mig na oznaczonym profilu. Oczywiście możesz też skorzystać emotikonek.

Jeśli chcesz poddać swoje Bio ocenie, to wskakuj na Miłą Grupę Wsparcia na FB (kliknij, by dołączyć do do grupy), gdzie możesz opublikować post i zapytać Miłych Ludzi co myślą o Twoim tekście. Jednak zawsze miej na względzie, że to Twoja grupa docelowa jest najważniejszym odbiorcom Twoich treści i to dla nich piszesz.