Nowe narzędzia na polskim Instagramie

with Brak komentarzy

Instagram się cały czas zmienia. Nowe narzędzia powodują, że trzeba na nowo się zaprzyjaźniać z tym medium. Zmian jednak nie należy się bać. Oto 5 nowych funkcji Instagrama:

 

1! NIE MAMY JUŻ IGTV

Do tej pory mogliśmy wgrywać krótkie materiały filmowe na feed i dłuższe formy na IGTV. Od października jednak kanał IGTV został wyłączony, a wszystkie filmy – i te krótkie i te długie pojawiają się w zakładce FILMY. Pojawiło się przy tym kilka nowych możliwości o których piszę w TYM ARTYKULE [KLIK]

2! ROLKI! W KOŃCU MAMY ROLKI CZYLI REELS!

Noo! Kto nie skoczył z radości, kiedy zobaczył, że rolki w końcu do nas dotarły? Długo na nie czekaliśmy. W ostatnich miesiącach niektórzy z nas mogli się nimi cieszyć w wersji testowej, a reszta mogła pozazdrościć i obejść się smakiem. Tak Czy inaczej – mamy TO!

3! OZNACZ WSPÓŁAUTORA TWOICH TREŚCI

Od teraz możemy tak jak do tej pory oznaczać różne konta na publikacji, ale możemy też oznaczyć współautora treści. Funkcja z wielkim potencjałem. A jakie korzyści możemy z tego wynieść? Artykuł na ten temat pojawi się niebawem na Miłym Blogu.

 

4! DODAWANIE POSTÓW Z POZIOMU KOMPUTERA

Nie ukrywam, że ta opcja jest dla mnie wybawieniem. Materiały na Instagram przygotowuję głównie na komputerze, dzięki nowej możliwości zaoszczędzę wiele czasu na kombinowaniu z przesyłaniem materiałów z komputera na telefon. Myślę, że nie tylko ja się cieszę z takiego rozwiązania!

 

5! LINK W RELACJACH CZYLI INSTA STORIES  DLA WSZYSTKICH!

Instagram pochylił się nad mniejszymi twórcami i dał wszystkim możliwość wrzucania linku w relacjach – do tej pory taką funkcję miały tylko konta powyżej 10k obserwatorów.
Jak dodać link do relacji na Instagramie? TU ZNAJDZIESZ ARTYKUŁ [KLIK].

Każda z tych nowości daje nam – mniejszym użytkownikom więcej możliwości rozwoju. Jeśli nie masz jeszcze jakiejś funkcji, możesz zaktualizować aplikację lub poczekać cierpliwie jeszcze kilka dnia. Każdy użytkownik Instagrama będzie miał możliwość by korzystać z nich wszystkich. 🙂

Miłego dnia!
Gosia

#miłoprzykawie