Wyzwanie przy Kawie – dzień pierwszy

with Brak komentarzy

Dzień 1
Wyzwanie przy Kawie

 

To co? To lecimy i ogarniamy zasięgi na Instarelacjach! Musisz wiedzieć, że na wyzwaniu nie zajmujemy się formą, ale treścią. To oznacza, że sposób przedstawienia treści jest dowolny, nikt nie będzie Cię zmuszać do nagrywania się, czy kręcenia specjalnych filmików. Wejdź w wyzwanie z tymi umiejętnościami, które posiadasz w tej chwili, wykorzystaj ten potencjał, który już masz. I pamiętaj, że  to treści, które przekazujesz mają największe znaczenie, a forma jest sprawą ważną, ale drugoplanową.

I jeszcze zasada mądrego instagramowania – (zawsze!) rób wszystko tak, aby było to spójne z Tobą i z Twoimi wartościami.

A oto tematy na środę 19 stycznia….

1/6 ZAINTERESUJ 
2/6  WYWOŁAJ EMOCJE

 

O co chodzi? Co jest ukryte pod tymi hasłami?

1/6 – Wywołaj zainteresowanie swoim stories. Ha! Fajnie się mówi, co? Spokojnie! Nie zostawiam Cię z pustymi hasłami, ale również tłumaczę co i jak. Po pierwsze przygotuj treści wyjątkowo interesujące Twoją społeczność, niech to będzie takie rozwiązanie ich problemu z top 3 listy problemów – może być to relacja edukacyjna albo inspiracja, której oni właśnie poszukują. Może być to też zagadka, której rozwiązanie znajdą tylko na instarelacjach. Sky is no limit! Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Na tym etapie skup się, aby w relacjach znalazło się coś bardzo, bardzo mocnego, coś, co zachęci by tam zajrzeć jak największą liczbę osób.

Aby przeprowadzić na instastories jak największą liczbę osób, możesz (a nawet zachęcam do tego) poprowadzić osoby przez post. Tak, poinformuj w poście, że w dzisiejszym stories jest coś szałowego. Pewnie sobie myślisz teraz HA! Rybicka skubana, chce żeby pokierować ludzi z posta do instarelacji i dzięki temu wiadomo, że to co mówi zadziała, bo naturalnie więcej osób zobaczy mój temat i liczby się będą zgadzać. Spokojnie! Zaufaj mi! Jeśli będziesz iść za wskazówkami z wyzwania, to Twoje zasięgi zwiększą się na dłużej niż jednorazowa wizyta.

Poinformuj też o ciekawym temacie wszystkich Twoich fanów w innych miejscach, na przykład na profilu na FB, na Twojej grupie. Niech wszyscy wiedzą, że warto przyjść i tam zajrzeć.

I ostatnie – choć równie ważne – sprowokuj interakcje. Możesz zrobić ankietę z głosowaniem, albo zadać pytanie. >>>Uwaga! Na pytania, które wymagają pisemnej odpowiedzi reaguje naturalnie mniej osób, więc warto użyć tu pytań zamkniętych i dać odpowiedzi do wyboru. Jeśli Twoja relacja to wiedza, jaką warto mieć “na później”, to na końcu relacji poinformuj swoich odbiorców, że te wiadomości nie będą nigdzie zapisane i jeśli chcą mieć do nich dostęp później, muszą wrócić i zrobić screeny.  Im więcej reakcji – tym lepiej. Zadbaj o to projektując swoje stories.

 

2/6Wywołaj emocje. Jestem pewna, że to hasło słyszałaś/ słyszałeś wielokrotnie. Ale jak te emocje wywołać? Możesz poruszyć jakiś aktualny temat społeczny, polityczny (z polityką to wiesz, ostrożnie, chyba że wiesz, że Twoja grupa to osoby zaangażowane w jedną opcję 😉 ) . Możesz opowiedzieć opowiedzieć wzruszającą historię z Twojego życia. Im ten temat, który wybierzesz będzie bliższy Twojej społeczności, im bardziej się z nim zidentyfikują – tym lepiej!

Pamiętaj o tym, żeby stworzyć przestrzeń na interakcje. Tu możesz się pokusić o pytanie otwarte, jeśli dobrze dobierzesz temat, to sporo osób powinno zareagować, jednak nie zostawiaj wszystkiego na barach tej jednej naklejki, pomyśl jakie jeszcze reakcje Twoich odbiorców możesz tutaj wykorzystać. Reakcje na Twoje relacje to bardzo ważny element budowania zasięgów. Takich, które z Tobą zostaną na dłużej.

 

Powodzenia! Pamiętaj, żeby na swoich wyzwaniowych relacjach oznaczyć @jest.milo – będę mogła do Ciebie zajrzeć i pomoże mi to bardzo w podsumowaniu wyzwania. 

 

Masz wpływ nie tylko na swoje zasięgi w Instarelacjach! Możesz też świadomie je budować w swoich postach i docierać do większej ilości użytkowników, nie tylko tych, którzy są skupieni na Twoim profilu. 

Dołącz do oferty startowej MINI KURSU „Ogarnij swoje Insta zasięgi” i weź zasięgi w swoje ręce. Tylko teraz możesz dołączyć do kursu w okazyjnej cenie 79zł (cena kursu w stałej sprzedaży nie będzie niższa niż 159zł). Sprzedaż MINI KURSU w ofercie startowej trwa do 21 stycznia. A tu kliknij po więcej informacji: [Klikam by świadomie zarządzać moimi zasięgami]

 

To co?
To do dzieła!
Gosia

#wyzwanieprzykawie
#miłoprzykawie