Wyzwanie przy Kawie – dzień drugi

with Brak komentarzy

Dzień 2
Wyzwanie przy Kawie

 

Z ekscytacją czekam na Twoją interpretację tematów z dnia pierwszego. Dla przypomnienia – aby wziąć udział w wyzwaniu nie musisz umieć kręcić super filmików z niesamowitymi efektami. Ba! Nawet nie musisz się nagrywać (ale oczywiście możesz). Korzystasz z tych możliwości, które masz i znasz.
Aby dołączyć do wyzwania nie musisz się nigdzie zapisywać, niczego wypełniać! Zwyczajnie – bierzesz ode mnie to, co ja Ci daję i działasz. Nie ma tu żadnych warunków. Wyzwanie jest darmowe. Mi zależy na tym, żebyś poczuła/poczuł i tego doświadczyła/doświadczył, że masz wpływ na swoje zasięgi.

I pamiętaj, że to treści, które przekazujesz mają największe znaczenie, a forma jest sprawą ważną, ale drugoplanową.

I jeszcze zasada mądrego instagramowania – (zawsze!) rób wszystko tak, aby było to spójne z Tobą i z Twoimi wartościami.

 

A oto tematy na czwartek 20 stycznia….

3/6  BUDUJ ZAUFANIE
4/6  DAJ WARTOŚĆ

 

O co chodzi? Co jest ukryte pod tymi hasłami?

3/6 – Buduj zaufanie – niezwykle ważny element budowania marki na Instagramie. Twoi odbiorcy muszą poczuć, że Cię lubią, że Cię znają i że Ci ufają. BO TO PROWADZI DO SPRZEDAŻY! Jak się buduje zaufanie? – mówiąc o sobie, pokazując firmę od środka, mówiąc o swoich powodach – tych niematerialnych – budowania biznesu. Możesz budować zaufanie pokazując efekty Twojej pracy, jaki Twoje produkty czy usługi wywarły wpływ na klientów, możesz także pokazać opinie. Możesz także opowiedzieć historię klienta – coś niesamowitego, co się wydarzyło – najlepiej z Twoją osobą lub Twoim produktem w tle (wiadomo!). To są oczywiście tylko przykłady. Ponownie – jesteś osobą kreatywną, więc wierzę, że interpretacja tego tematu będzie NIETUZINKOWA.

Dzisiaj również możesz zaintrygować  swoją społeczność relacjami poprzez wzmiankę o nich w poście. Im mocniej nakierujesz ludzi na  stories, tym lepiej. Wczoraj już o tym mówiłam, tu nie chodzi o to, aby naładować Ci cyferki na jeden dzień, a o to, żeby Twój profil stał się dla nich widoczny później. Jak to działa? O tym dokładnie będę opowiadać w MINI KURSIE.

I ponownie ostatnie – choć równie ważne – sprowokuj interakcje. Być może quiz będzie tu dobrym rozwiązaniem? Możesz zrobić także ankietę z głosowaniem, albo zadać pytanie. >>>Uwaga! Na pytania, które wymagają pisemnej odpowiedzi reaguje naturalnie mniej osób, więc warto użyć tu pytań zamkniętych i dać odpowiedzi do wyboru. Jeśli Twoja relacja to wiedza, jaką warto mieć “na później”, to na końcu relacji poinformuj swoich odbiorców, że te wiadomości nie będą nigdzie zapisane i jeśli chcą mieć do nich dostęp później, muszą wrócić i zrobić screeny.  Im więcej reakcji – tym lepiej. Zadbaj o to projektując swoje stories.

 

4/6Daj wartość. Czego Twoja społeczność szuka na Instagramie? DAJ JEJ TO! Dokładnie to, czego szuka. Wprost! Wartość to właśnie odpowiedź na powody dla których Twoja społeczność wchodzi na IG. Wartość to nie jest zbawianie świata, wartość to podanie swojej społeczności czegoś, czego ona potrzebuje.

Pamiętaj o tym, żeby stworzyć przestrzeń na interakcje. Reakcje na Twoje relacje to bardzo ważny element budowania zasięgów. Takich, które z Tobą zostaną na dłużej.

 

Powodzenia! Pamiętaj, żeby na swoich wyzwaniowych relacjach oznaczyć @jest.milo – będę mogła do Ciebie zajrzeć i pomoże mi to bardzo w podsumowaniu wyzwania. 

 

Masz wpływ nie tylko na swoje zasięgi w Instarelacjach! Możesz też świadomie je budować w swoich postach i docierać do większej ilości użytkowników, nie tylko tych, którzy są skupieni na Twoim profilu. 

Dołącz do oferty startowej MINI KURSU „Ogarnij swoje Insta zasięgi” i weź zasięgi w swoje ręce. Tylko teraz możesz dołączyć do kursu w okazyjnej cenie 79zł (cena kursu w stałej sprzedaży nie będzie niższa niż 159zł). Sprzedaż MINI KURSU w ofercie startowej trwa do 21 stycznia. A tu kliknij po więcej informacji: [Klikam by świadomie zarządzać moimi zasięgami]

 

To co?
To do dzieła!
Gosia

#wyzwanieprzykawie
#miłoprzykawie