Wyzwanie przy Kawie – podsumowanie | czyli o zasięgach w relacjach na Instagramie

with Brak komentarzy

PODSUMOWANIE
Wyzwanie przy Kawie

 

Były emocje, było różnorodnie, kreatywnie i zaskakująco! Każdemu, kto wziął udział w Wyzwaniu przy Kawie gratuluję, bo to był pierwszy krok do wzięcia zasięgów w swoje ręce! Możemy bowiem liczyć na cud (te się zdarzają) i nagły wystrzał w kosmos z zasięgami, ale możemy również liczyć na siebie i wiedzieć, że na wiele rzeczy mamy wpływ.

Chcę byś zapamiętała / zapamiętał trzy bardzo ważne hasła i by one zawsze Ci towarzyszyły w tworzeniu Twoich treści na stories.

  1. ZAINTERESUJ

  2. UTRZYMAJ UWAGĘ

  3. SPROWOKUJ REAKCJE

 

1. Zainteresuj – to ściągnięcie Twojej społeczności do relacji, jeśli jesteś gdzieś daleko w kolejce do oglądania, to nawet Ci którzy codziennie oglądają relacje osób, które obserwują, mogą do Ciebie nie dotrzeć. pamiętaj o tym, że Twoja społeczność obserwuje wiele innych kont i mogą nawet nie mieć pojęcia o tym, że wrzucasz coś wartościowego w swoje stories. W wyzwaniu namawiałam Cię, aby poinformować o tym w poście, a jeśli jest taka możliwość, to i w innych miejscach. Tu działa zasada – pozwól im się znaleźć, bo oni nawet mogą nie wiedzieć o tym, że szukają Ciebie.

2. Utrzymaj uwagę – pamiętaj, aby w instatories dawać treści interesujące dla Twojej społeczności. Tu mam smutną wiadomość dla wielu – udostępnienie informacji o najnowszym poście nie jest taką informacją. Daj wiedzę, inspirację, jakiegoś ekstrasa. Daj powód, żeby chcieli Ciebie oglądać.

3. Sprowokuj reakcje – każdy, kto będzie reagować na Twoje naklejki, pisać wiadomości, zatrzymywać się na stories na dłużej przytrzymując paluszkiem itd… tym samym spowoduje, że będzie Cię widział lepiej. Czyli jak? Czyli w kolejce wszystkich relacji z kont, które obserwuje, zaczniesz mu się wyświetlać bliżej… i bliżej… i bliżej… a nawet na pierwszym miejscu. Dzięki temu będzie miał lepszy dostęp do Twoich relacji, dzięki temu Twoje zasięgi będą lepsze.

PAMIĘTAJ:
Relacje to komunikaty, które są skierowane do Twojej zebranej już na profilu społeczności. Na tych osobach więc musisz się skupić. Relacjami nie ściągniesz nowej społeczności (generalizuję, bo oczywiście znajdą się jakieś sposoby na to, ale skoro są łatwiejsze i mniej wymagające, to nimi się zajmować nie będziemy)

Aby utrzymać zasięgi – musisz o nie dbać, czyli publikować takie treści, które Twoja społeczność chce oglądać (a nawet pożąda tak bardzo jak dziecko zabawki, którą widzi na sklepowym regale). Zadaj sobie pytanie czy duże zasięgi są Ci zawsze bardzo potrzebne? Bo może nie ma sensu ładować całej swojej energii w utrzymywaniu wysokich zasięgów stories = produkowania ciągle i ciągle wartościowych treści kilka razy dziennie, a może wystarczy, żeby je podkręcać przed konkretnymi wydarzeniami sprzedażowymi, np. przed premierą nowej kolekcji? przed okresem świątecznym? itd… muszę o tym wspomnieć, bo nie jest sukcesem się zajechać na amen, a jest nim za to mądre i świadome wykorzystywanie dostępnych narzędzi. I ja wiem! to nie jest popularny głos i pewnie mnie instruktorzy od stories przeklną, ale…

ALE!

Ja też jestem rękodzielniczką. Tworzę biżuterię, robię w dziale obsługi klienta, za fotografa, za pakowacza i co tam jeszcze trzeba – ja to robię. I JA WIEM, że doba ma 24h i że dzieci, pies, często praca etatowa. Tym samym na Instagram patrzę z nieco innego punktu widzenia, cały czas mam na względzie taką zasadę – mniej włożonej energii i jak najlepsze wyniki. I od całego mojego miłego serca sugeruję Ci się przyjrzeć tematowi i zdecydować czy faktycznie musisz mieć takie mega zasięgi przez cały okrągły rok? Czy może te stories petardy zostawić na te wyjątkowe momenty, a na co dzień robić tak, jak to było robione do tej pory? 🙂 zostawiam Cię z tym, bo NIKT nie odpowie na to pytanie lepiej niż Ty sama/ sam.

Nie musisz robić kosmicznych filmików, ba! nawet nie musisz nagrywać siebie (choć nie ukrywajmy, że forma może mieć znaczenie w odczuwaniu fajności Twoich relacji, a pokazywanie siebie jest sporym atutem w budowaniu marki). I nie, że ja tu neguję filmiki i odlotowe efekty. No nie! Ale jeśli nie masz takich umiejętności, to działaj z tymi, które masz. DZIAŁAJ!

Zawsze (!) pamiętaj o tym jaki masz cel biznesowy i cokolwiek publikujesz na IG powinno Cię do niego przybliżać. Przemyśl swoje treści, zbadaj preferencje swojej grupy docelowej. Nie strzelaj na oślep, bo to może jedynie zaszkodzić.

Baw się i daj się bawić innym.

 

Dziękuję za Twoją obecność!
Gosia

#miłoprzykawie