Co to są Insta Rolki – czyli Reels na Instagramie?

with Brak komentarzy

Każdy słyszał, niewielu widziało. Co to są Insta Rolki czyli Instagram Reels?

 

edit: Ten wpis powstał w czasie kiedy rolki W Polsce były dostępne  dla niektórych użytkowników w wersji testowej. Od 27 października rolki oficjalnie weszły na polski IG. Uaktualnione wiadmomości znajdziesz w TYM ARTYKULE [KLIK]. 

O rolkach mogliśmy usłyszeć już przed rokiem. Osoby, które są użytkownikami aplikacji Tik Tok z pewnością polubią się z nimi bardzo szybko, bo nie ma co ukrywać, że ta funkcja na Instagramie została mocno zainspirowana właśnie Tik Tok’iem.

Zrobił nam Instagram niezły apetyt, ale niestety! Początkowo wprowadził tę  funkcję tylko w 50 wybranych krajach, a my – w Polsce mogliśmy jedynie obejść się smakiem, tym bardziej, że ze świata dochodziły głosy o znakomitych zasięgach rolek. Na zagranicznych szkoleniach wielokrotnie spotkałam się w ciągu ostatniego roku z podkreślaniem tego, że rolki to zasięgi i że absolutnie warto ich używać. No nic, trzeba było czekać! Bardziej uważne osoby mogły zobaczyć, że część postów, które pojawiały się na ich tablicach to były właśnie rolki, które docierały do nas z różnych zakątków świata. Ale u nas długo, długo NIC…. AŻ TU NAGLE…..

 

INSTA ROLKI SĄ JUŻ DOSTĘPNE W POLSCE!

Od niedługiego czasu rolki są już dostępne dla niektórych użytkowników w Polsce. Jeszcze nie dla wszystkich, ale część osób, które mają konto Twórcy lub konto Firma mogą się zacząć cieszyć świetnymi zasięgami pochodzącymi z Instagram Reels.

 

Co to są rolki na Instagramie?

To nowa funkcja Instagrama, która służy do nagrywania krótkich klipów. Można wgrać swój wcześniej przygotowany film, bądź skorzystać z bezpośredniego nagrywania i posłużyć się efektami i filtrami dostępnymi w aplikacji Instagram. Filmy zrobione przy pomocy Insta Rolek pojawiają się w tej chwili na tablicy Eksploruj oraz  opcjonalnie w aktualnościach, czyli na tablicy głównej Twoich obserwatorów.

 

Warto się pobawić i zapoznać z możliwościami rolek, ale przede wszystkim z nich korzystać, póki jeszcze nie stały się bardzo popularne (nie wszyscy też już mają dostęp do tej funkcji) i mogą przynieść bardzo dużo profitów.

 

Miłej Zabawy!

Gosia
#miłoprzykawie