Letnia Miła Szkoła z Bezcukrową Posypką

Edycja DRUGA – Lipiec/Sierpień’2022

 

 

RAZ DO ROKU LETNIA MIŁA SZKOŁA OTWIERA PRZED TOBĄ DRZWI:

SPRZEDAŻ: DO 10 LIPCA 2022

 

 

Pamiętasz jak to było?

🍓 Wrzesień. Dzieci wracają do szkoły, w końcu po długiej przerwie będzie czas na działania rękodzielnicze. Mogę tworzyć!

🍓 Październik. Tworzę, tworzę, tworzę! Bach! dziecko chore. Potem drugie.

🍓 Listopad. Przecież ledwo odwiedziliśmy cmentarze. Ileż to ja jeszcze ma czasu! Tworzę. Hyc! Kaszelek, katarek, dzieci w domu. Ja z nimi zamknięta w domu. 11 listopada. Już zaczynają się pojawiać pierwsze świąteczne produkty w pobliskim markecie. Trzeba działać. Przecież idzie najlepszy sprzedażowy czas w roku! Tworzę po nocach i w przerwach ogarniam domostwo.

🍓 Grudzień! O cholera! Trzeba sprzedawać. Jakiś towar mam, szybko! Zdjęcia, posty, dużo postów. Ale słabe zasięgi! Masakra! Instagram tnie. Chce ode mnie kasy za reklamę! Reklama nie działa, muszę dać z siebie więcej. Więcej. Więcej... Kiedy ja mam to zrobić? A jeszcze okna trzeba umyć, bo teściowa na bank sprawdzi i pierniczki... i... Nosz... nikt nie kupuje! oooo! Już święta! Ale jak to? A gdzie ta super sprzedaż?

🍓 hyc! Mamy Nowy Rok! Kto będzie pić SZAMPANA i celebrować sukces?

Coś Ci to przypomina?

OPCJE DO WYBORU

LETNIA MIŁA SZKOŁA Z BEZCUKROWĄ POSYPKĄ JEST DOSTĘPNA W DWÓCH OPCJACH: 

PODSTAWOWA

W tej opcji otrzymujesz:
🍒  Dostęp do wszystkich klas Letniej Miłej Szkoły z Bezcukrową Posypką
🍒  Workbook
🍒 Zeszyt pełen inspiracji
🍒 Świadectwo ukończenia Letniej Miłej Szkoły z Bezcukrową Posypką
🍒 Nielimitowany czasem dostęp do platformy kursowej 

 

 

PRO

W tej opcji otrzymujesz:
🍒  Dostęp do wszystkich klas Letniej Miłej Szkoły z Bezcukrową Posypką
🍒  Workbook
🍒 Zeszyt pełen inspiracji
🍒 Świadectwo ukończenia Letniej Miłej Szkoły z Bezcukrową Posypką
🍒 Nielimitowany czasem dostęp do platformy kursowej
🍒 Dostęp do PRO Grupy wsparcia, w której będziemy pracować przez DWA miesiące od 1 września zaczynając
(dostęp do grupy będziesz mieć już po zakupie i możesz z niej śmiało korzystać w wakacje)
Liczba miejsc w Grupie jest ograniczona!

 

 Myślisz, że Fabryka Świętego Mikołaja  zaczyna swoje działania dopiero w listopadzie? Nie, nie, nie.

Podczas, gdy wszyscy się relaksują na plaży popijając zimny napój z czerwonej puszki (zupełnie na marginesie: napój, który stworzył znany nam wizerunek Świętego Mikołaja) lub siedząc na kocu na zielonej pachnącej łące zajadając wielkie czerwone truskawki i martwiąc się głównie o to, czy krem do opalania został dobrze wsmarowany w nagrzane od słońca ciałko, pan Święty Mikołaj tworzy już listy małych uroczych dziecięcych marzeń trzymanych głęboko w czerwonych pukających serduszkach.
I planuje on skrupulatnie jak te marzenia spełnić, co potrzebuje do ich stworzenia, ile czasu potrzebuje na stworzenie, sprawdzenie i spakowanie, oraz dowiezienie prezentów na czas.

 

👉 Bądź jak Święty Mikołaj! Nie daj się zaskoczyć tegorocznym Świętom i niechaj okazje nie przelatują Ci koło nosa. Chyba nie ma nic bardziej drażniącego, kiedy widzimy, że inni sprzedają, a u nas lichutko, noooo przyznasz mi rację, prawda?

 

 

 

Gdyby Mikołaj musiał się promować (przyznajmy, że firma od zimnego napoju w czerwonej puszce zrobiła mu dobrą robotę), to wybrałby na 100% Instagram! Swój świąteczny biznesplan oparłby o storytelling z hasztagami w tle.

Instagram potrafi być bardzo współpracujący i wspierający sprzedaż. I Twój Instagram będzie z Tobą współpracować i wspierać Twoją sprzedaż, ale musisz go odpowiednio do tego przygotować. Tu nie wystarczy wyskoczyć w listopadzie z pięknymi przedmiotami, bo one zginą wśród setek, a nawet tysięcy innych pięknych przedmiotów. Ale jeśli przemyślisz strategię, zaplanujesz i zrealizujesz swoje plany w odpowiednim czasie, to zamiast zginąć wśród setek pięknych przedmiotów, wybijesz się na ich tle.

 

Profil na Instagramie @santa_clause_the_real_official

Plan Lekcji

PLAN ZAJĘĆ:

 

🍒 Zerówka
Do tej klasy masz dostęp już po zakupie kursu!

To wstęp do naszej Szkoły. Tu dowiesz się jak pracować, oraz otrzymasz Workbook.

 

🍒 Klasa Pierwsza
Do tej klasy masz dostęp już po zakupie kursu!

BEZCUKROWA POSYPKA: NAJLEPSZY SEZON ŚWIĄTECZNY EVER, czyli o tym, jak stworzyć strategię marketingową marki rękodzielniczej przed sezonem świątecznym -> krok po kroku. Do tej klasy masz również dostęp zaraz pod zakupie kursu!

Nasza Bezcukrowa Posypka to szkolenie strategiczne, warsztat wypełniony praktycznymi biznes-hakami, dzięki którym przygotujecie swoją markę na prawdziwą, bożonarodzeniową kampanię promocyjną. Dzięki trikom i sposobom, które omówimy w tym warsztacie, a z których korzystamy od lat we własnych markach rękodzielniczych, przygotujecie się na NAJLEPSZY SEZON ŚWIĄTECZNY EVER, nawet jeśli to będzie pierwsze Wasze podejście do kampanii marketingowej!
To bezcukrowy przepis na skuteczną, szybką i tanią, rękodzielniczą kampanię reklamową.
🍒 Dowiecie się, czego konkretnie potrzebujecie, jakie stoją przed Wami zadania (konkretnie, z czeklistą) i jak przygotować swój kalendarz zadań na ten czas. Dowiecie się, jakie są Wasze priorytety, a z czego możecie zrezygnować. Co Wam zadziała jeszcze w tym roku, a co zaczęte w tym roku, zaowocuje Wam w kolejnym sezonie.
🍒 Podamy Wam sposób na świąteczną sesję produktową, którą wykonacie szybko, tymi narzędziami, które macie, bez konieczności opanowywania umiejętności obróbki zdjęć w skomplikowanych programach graficznych. Sesję, która wystarczy Wam do tego, aby przeprowadzić profesjonalną kampanię świąteczną.
🍒 Z tego warsztatu dowiecie się, JAKIE produkty wybrać do przedświątecznej kampanii marketingowej, CO będzie sprzedawało się najlepiej przed świętami i jakich produktów NIE SZYKOWAĆ na święta, bo mają najmniejszy potencjał sprzedażowy. Dostaniecie też przepis na świąteczną kolekcję, bez konieczności tworzenia nowej kolekcji.

🍒 Będzie o tym, jak wymyślić hasło i slogan na święta, jak ogarnąć motywy i kolory przedświąteczne i co konkretnie z nimi robić.


Bezcukrowa Posypka w Letniej, Miłej Szkole to lekcje, w których pokażemy Wam krok po kroku STRATEGIĘ PRZYGOTOWANIA MAREK na sezon świąteczny, czyli na nasze rękodzielnicze żniwa - tak, aby wycisnąć z tego sezonu jak najwięcej.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście, jak wiedzę teoretyczną o strategii działania, przenieść na grunt praktyczny, w dodatku rękodzielniczy - to jest szkolenie dla Was!

Dodatkowo, ten warsztat nie zamyka się na same święta Bożego Narodzenia. To jest taka strategiczna "ściąga", po którą spokojnie możecie sięgać, planując działania przed jakimkolwiek innym, sprzedażowo ważnym momentem (ważnym dla Waszych marek i specyfiki Waszych produktów) - przed sezonem ślubnym, przed dniem marki, przed walentynkami, czy przed premierą nowej kolekcji.

Zryjemy Wam berety w nasz bezcukrowy sposób, który zmienia myślenie, otwiera głowy i daje proste rozwiązania na skomplikowane sprawy.

🍒 Klasa Druga
od 1 lipca

W klasie drugiej porozmawiamy o strategii. To bardzo ważna klasa, a materiał pozwoli Ci zrozumieć jak możesz wykorzystać Instagram do wsparcia swojej sprzedaży. Porozmawiamy o grupie docelowej, która jest fundamentem komunikacji. Pokażę Ci jak wygląda Lejek Sprzedażowy na Instagramie.  A to wszystko - mimo, że heroicznie 🙂 to w stylu slow, bez spiny, z lemoniadą w dłoni i pucharkiem lodów pod nosem. Hmmm... albo z talerzem pączków!

 Strategia – Grupa Docelowa – Lejek Sprzedażowy –  3 lekcje wideo + PDF
LEKCJA 1.  Co to jest strategia i dlaczego warto ją mieć?
LEKCJA 2. Rzecz o grupie docelowej. Na co Tobie ta cała grupa docelowa? Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach grupy docelowej? A na co w budowaniu komunikacji? Czym jest wartość? I jak wartość Twojego rękodzieła ma się do wartości komunikacyjnej? Czy inni rękodzielnicy są też Twoimi klientami?
LEKCJA 3. Jak to zrobić, żeby potencjalny klient stał się realnym klientem? Czym jest lejek sprzedażowy i czemu musisz wiedzieć jak działa? W tej lekcji omówię kolejne etapy lejka sprzedażowego w odniesieniu do Instagrama.

 

🍒 Klasa Trzecia
od 1 lipca

Materiał z tej klasy poświęcony będzie budowaniu celów i ich mądrej realizacji. Czyli koniec z bezplanami, czas działać z głową! Ja wiem, ach doskonale wiem! że Mr Bezplan to często najlepszy kumpel Rękodzielników, ale, ale, ale… czy faktycznie warto zawsze z nim trzymać?  Porozmawiamy o celach długoterminowych, krótkoterminowych oraz o metodzie małych kroczków. W tej klasie nie zabraknie też tematu mierzenia swoich efektów, bo tylko wtedy wiemy co działa, a co nie działa, jeśli to obserwujemy 🙂

Cele –  4lekcje wideo + 1 lekcja do przeczytania + PDF

LEKCJA 1.  Czego chcesz? Czyli po co Ci właściwie te cele? I jeszcze o ty, że bez sensu wkładać czas, energię i pieniądze w działania, które nie przybliżają nas do celu…
LEKCJA 2.  W lekcji drugiej znajdziesz dwa filmy w których opowiem Ci o celach długoterminowych głównym celu marki. Jak stawiać sobie cele realne – czyli możliwe do zrealizowania, ale odpowiednio wysokie. I jeszcze o tym dlaczego cel musi być mierzalny i po co Ci deadline.
LEKCJA 3. Co to są małe cele i po co je sobie stawiamy. Jak podzielić sobie duży cel na mniejsze cele i jak to zostało podzielone w naszej strategii przedświątecznej. Będzie też o mierzeniu trudnych rzeczy do zmierzenia.
LEKCJA 4. Lekcja w której przeczytasz o metodzie małych kroczków. jak to zorganizować, by nie odczuć a zrobić.
LECKJA 5. 
I na ostatniej lekcji porozmawiamy sobie o mierzeniu efektów. Jak mierzyć? Co mierzyć? I po co mierzyć? Co dać  Ci może to całe mierzenie?

 

🍒 Klasa Czwarta
od 1 lipca

Zasięgi! Ach te zasięgi!
No… a wiesz, że masz na nie wpływ? Masz! W tej klasie poprowadzę Cię przez temat, który wywołuje u wielu gęsią skórką i podpowiem Ci jakie działania możesz podjąć, aby zapanować na zasięgami. Oczywiście, nie masz wpływu na czynniki zewnętrze, jak na przykład Euro2020 😉 ale są sposoby, aby sobie pomóc i to wcale nie jest trudne, tylko trzeba wiedzieć… zrozumieć i wdrożyć! Przy okazji Czwartoklasiści dowiedzą się co Instagram lubi, a czego nie znosi. Bo po co go wkurzać?

Zasięgi –  3 lekcje wideo + 1 lekcja do przeczytania + PDF

LEKCJA 1.  To lekcja w formie wideo w której zastanowimy się czy Instagram ucina zasięgi. A także co ma wpływ na Zasięgi. I jeszcze możesz popracować nad zasięgami?
LEKCJA 2. Jak na Instagramie trafiamy do nowych osób i jak ogarnąć zasięgi organiczne. Wyjaśnię też jak działają hasztagi i w jaki sposób trafiają do nowych osób. Jak sobie pomóc, aby pojawić się w sekcji najpopularniejsze posty na tablicy hasztaga.
LEKCJA 3. A tu skupimy się na już skupionej w Twoim profilu społeczności. Jakie narzędzia służą do docierania do obserwatorów? Co wpływa na zasięgi wśród Twojej społeczności? Czemu warto stosować posty typu Instakaruzele? Będzie o postach, relacjach i rolkach.
LEKCJA 4. W tej lekcji przeczytasz o tym co Instagram bardzo lubi, a czego nie znosi. Bo warto wiedzieć o takich rzeczach by nie robić sobie samemu pod górkę.

 

 🍒 Klasa Piąta
od 1 lipca

Krok po kroku według omówionego w klasie pierwszej lejka sprzedażowego sprawdzimy kondycję Twojego profilu. Wyjaśnię Ci jak ważne i dlaczego są konkretne strefy w Twoim profilu. Dowiesz się jak przygotować go do Świąt, aby wspierał w sprzedaży, a nie tylko zabierał mnóstwo cennego czasu. Co z relacjami? A jak wykorzystać wyróżnione relacje? Co ze zdjęciem profilowym? A w ogóle co napisać w Bio?

Jak przygotować swój profil na Instagramie? 2 lekcje wideo + PDF

LEKCJA 1. Na tej lekcji zajmiemy się tymi elementami profilu, które są ważne dla osób, które jeszcze Cię nie znają i spotykają się z Tobą po raz pierwszy. Jak przygotować swój profil, aby zachęcił Twoją grupę docelową do kliknięcia obserwuj?
LEKCJA 2. O tym co jest ważne dla Twojej już zebranej w profilu społeczności. Na co zwrócić uwagę? Jak budować profil, by Twoi odbiorcy przechodzili przez kolejne etapy lejka sprzedażowego? O tym będzie w lekcji 2.

 

🍒 Klasa Szósta i Siódma
od 1 lipca

Klasy 6 i 7 dedykowane są treściom.  

Klasy szósta i siódma idą ze sobą w parze. Dedykowane są treściom, które możesz umieszczać na swoim profilu. O treściach sprzedażowych, o wartościach, o planowaniu, współpracach, wyzwaniach i poleceniach.

6 lekcji – w tym 4 lekcje z nagraniem wideo i 2 lekcje do przeczytania.

KLASA 6
LEKCJA 1. Co z tym sprzedawaniem na Instagramie? Czy udawać, że nie sprzedaję na IG?  Czy może zupełnie przestać pokazywać produkt? Czy teraz to już ta wartość i tylko wartość? Czy w ogóle mogę sprzedawać?
LEKCJA 2. O treściach i planowaniu. Pogadamy o typach postów i o tym, czego można się po nich spodziewać. Jak sensownie zaplanować działania związane z planowaniem treści? Co wpływa na spójność? Czy ludzie w ogóle czytają posty? O czym pisać? I jeszcze – skąd czerpać inspiracje?

LEKCJA 3. Krótka lekcja do przeczytania w której porozmawiamy o piernikowej masie i treściach uniwersalnych.

KLASA 7
LEKCJA 1. Czy Twoje konto to fastfood czy wystawna restauracja? I fastfood wcale nie musi być czymś złym – jeśli tylko Twoja grupa docelowa go lubi. Ważne jednak, aby podawać treści odpowiednio dostosowane do grupy docelowej.
LEKCJA 2. Ta lekcja poświęcona jest wyzwaniom – czemu i czy brać w nich udział? Jakie wyzwania dobrać? Co takie zabawy mogą Ci dać? I jak się do nich przygotować? Ale to nie wszystko! Przecież Ty tez możesz organizować wyzwania! 8 kroków do tego jak przygotować dobre wyzwanie dla swojej społeczności.

LEKCJA 3. Współprace i polecenia. Ta lekcja jest o tym, że nie musisz robić wszystkiego samodzielnie! Możesz skorzystać z zebranej grupy odbiorców u osób, które również mówią do Twojej grupy docelowej. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu współpracy? Jakie współprace możesz podjąć? I jeszcze o celu…

 

🍒 Klasa Ósma

Reklama, ach ta reklama!
Nie działa? Znowu nie działa? Czemu Twoja reklama nie przynosi rezultatów?
Przecież ustawiasz krok po kroku dokładnie tak, jak powiedzieli mądrzejsi, co się znają. Czemu nie działa?
A czy ktoś Ci powiedział jakie treści warto reklamować? Jakie treści będą pomagać Ci realizować zamierzone cele?

Nie o tym jak ustawić reklamę, bo o tym mówią wszyscy, ale o tym jak ją zaprojektować, będzie też o budowaniu treści, które zadziałają.
I jeszcze! Rozprawimy się z mitem, że reklamy z poziomu IG nie działają. I wcale nie musisz mieć miliona monet, aby reklama spełniła swoje zadanie, czyli będzie też o tym jak budżetować.

Składa się z 4 lekcji +inspiracja.
LEKCJA 1. Na lekcji pierwszej porównamy sobie możliwości reklamy puszczanej z poziomu Instagrama i Menedżera Reklam. Dowiesz się też, że reklama puszczana z poziomu IG ma sens i działa. Ba! Ma nawet swoje plusy. I jeszcze kwestia kasy - czy reklama puszczana z poziomu IG jest droższa?
LEKCJA 2. W klasie drugiej zajmiemy się Pikselem Facebooka. Co to jest i do czego go potrzebujesz? W jaki sposób mądrze go wykorzystać - aby Twoja reklama na Instagramie przynosiła jeszcze lepsze efekty?
LEKCJA 3. Zanim puścisz reklamę, musisz wiedzieć jaki jest jej cel! I o tych celach sobie porozmawiamy w kontekście lejka sprzedażowego. Zostaną również omówione różnice między grupą docelową a grupą odbiorczą.  I jeszcze -co z komunikatami? O co w nich chodzi? Jak je budować? Na czym się opierać?
LEKCJA 4. Tę lekcję przeczytasz. Będzie o budżetowaniu i o tym, żeby zmienić myślenie z "wydawania pieniędzy na reklamę" NA "inwestowanie w reklamę". I kilka wskazówek jak nie przedobrzyć, a faktycznie wyciągnąć z tej reklamy jak najwięcej.
INSPIRACJA - Przykład reklamy, która trafia do osób na pierwszych czterech poziomach lejka sprzedażowego jednocześnie i do tego zarabia sama na siebie.

🍒🍒🍒🍒🍒

 

OPINIE UCZESTNIKÓW EDYCJI PIERWSZEJ

(KLIKNIJ, ŻEBY POWIĘKSZYĆ)

MASZ PYTANIA?

 

Jeśli masz jakieś pytania to możesz wysłać do mnie wiadomość e-mail na adres miloprzykawie@gmail.com
Przed zadaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź już nie padła w FAQ Miłej Szkoły 🙂

 

Organizatorzy: